Sirius

http://www.sirius-tr.net/

..... 02.07.2007 (Dikte VII)

Karma Yasası hakkında bir Sohbet

 

Sevgili Lanello

2 Temmuz 2007

 

 

25lanelo.jpgBEN Lanello, elçimiz aracılığıyla size bugün gelen.

 

Buluşmamızdan dolayı her zaman olduğu gibi çok mutluyum! Ve her zaman olduğu gibi, bugünkü buluşmamız Dünya insanlığa, size, şu anda bedenlenmede bulunan erkek ve kız kardeşlerime karşı hissettiğim büyük bir Aşkın işareti altında geçiyor.

 

Şu anki yükselmiş bilinç durumundan, Mark Prophet olarak bedenlenmede bulunduğum sırada, hayatımdaki pek çok şey boşuna zaman ve emek kaybı gibi görünüyor. Bilinç, insani duygu ve bağımlılıklarından kurtulduğunda, pek çok durum ve pek çok şey bambaşka bir şekilde gözükmektedir. Olumsuz bilinç durumu hissettiğinizde, lütfen bu mesajıma dönün ve onu tekrar okuyun. Çünkü bilinciniz sizinle olup biten her şeye büyük bir iz bırakıyor. Ve hayatınızdaki aynı olaylara tekrar döndüğünüzde, onları farklı değerlendiriyorsunuz, çünkü bilinciniz değişmektedir. Hayatınızda işte bu bilinç durum değişikliklerini izlemeniz gerekiyor. Bilincinizin, bilinç seviyenizin hayatınızda olup biten her şeyle ilgili olduğunu anlamanız gerekir.

 

Geçmişte yanlış bir şekilde kullanılan İlahi enerji olarak  karmanız size mutlak surette geri dönmektedir. Ama eğer bilgi ile donanmışsanız ve hayatınızda meydana gelen her şeyin gerçekleşmesi için  geçmişte, bu bedenlenmede, önceki bedenlenmelerde sebepler olduğunu anladığınızda,  Karma Yasasının işleyişini bilmeyen insanlara nazaran, hayatınızdaki durumları çok daha kolay kabul edebileceksiniz. Bu insanlar, kendi yaratmış oldukları durumlara dolanmış ve ağı çözemeyen düşüncesiz varlıklar gibidirler. Her yanlış hareket, düşük nitelikli durumların ağı onları gittikçe daha çok sıkı sarmalamasına neden oluyor. Ve oluşmuş durumdan bir çıkış olmadığı gibi gözüktüğünde, acı çekenin bakışı nihayet Göklere dönüyor. Ve yürek son ümit için açılıyor. O anda aydınlanma gerçekleşiyor, Yüksek dünyaların önsezisi hissediliyor. Belirli bir zaman daha geçiyor ve kişi tüm hayatını yöneten bir Yüce Yasa olduğunu düşünmeye başlıyor.

 

Elbette ki, hayatınızda her şeyi siz kendiniz yaptığınızı ve kendiniz yönettiğinizi düşünmek için çok büyük bir kibre sahip olmak gerekiyor. Yaşamınızı İlahi Yasanın size izin verdiği ölçüde yönetiyorsunuz.

 

Alt bedenleriniz aracılığıyla kaprislerinizi ve avuntularınızı tatmin etmek için sonsuza dek İlahi enerjiyi  kontrolsüzce kullanacağınızı düşünmeyin. Geçmişteki olumsuz davranışlarınızın bir sonucu olarak karma bardağı dolduğunda, değişmez bir süreklilikle yanlış kullandığınız enerjinin geri dönüşünü alıyorsunuz. Yaşamınızda geçmişte kendiniz yaratmış olduğunuz problemlerle karşı karşıya kalıyorsunuz. Ve bir zamanlar kendiniz yapmış olduğunuz şeyler haricinde, sizinle hiç bir şey gerçekleşmediğinin farkına varmaya başladığınızda, kaderden şikayet etmeyi bıraktığınızda, dertleriniz ve talihsizlikleriniz için başkalarını suçlamaktan vazgeçtiğinizde, tövbe edebildiğinizde ve kalbinizi tövbeyle hafiflettiğinizde, o zaman karmanın mengenesi açılıyor ve sizler dünyaya, kendinize ve dünyadaki durumunuza farklı bir açıdan bakabiliyorsunuz.

 

Bu çok basit Yasanın bilgisi hayatınızı çok kolaylaştıracaktır. Çünkü bu Yasanın işleyiş örneklerine [bakarak] öğreniyorsunuz. Ve hayatınızda sizinle olup biten her şeye karşı doğru bir davranış sergileyebilirsiniz.  Yaşam derslerini doğru bir şekilde kavradığınızda, testlerinizi, sınamalarınızı geçiyor ve daha önce yaratmış olduğunuz negatif karmayı dönüştürüyorsunuz.

 

Hayatınızdaki durumları ne kadar bilinçli ele alırsanız, yaşamak o kadar daha kolaylaşır. Eğer teşhisi biliyorsanız, doğru tedaviyi alabilirsiniz ve bu tedavi, durumunuzu hafifletecektir.

 

İnanın, bilinç durumunuz hayatınızdaki tüm durumları belirler.  Yaşamınızdaki durumlar bilincinizin değişmesiyle beraber muhakkak değişmektedir. Bu yüzden aranızda, bizim öğrettiğimiz Yolu takip edenler, yaşamınızdaki şartların, sizi çevreleyen her şeyin çok çabuk değiştiğini kabul etmeyi öğrenmenizi tavsiye ederim. Eğer hayatınızda dün de, bugün de ve yarın da hiç bir değişiklikle karşılaşmıyorsanız, bu yalnızca şu anlama geliyor - bilinciniz değişmiyor. Talebelik Yoluna başladığınızda ve sebatla onu takip ettiğinizde, hayatınızdaki her şey ışık hızıyla değişmeye başlayacaktır. Ve tek bir özelliğe ihtiyacınız olacak - her türlü değişimleri sakince karşılamak ve tüm değişimlerin iyilerin de kötülerin de, Karma yasasına göre değişmez bir biçimde takip etmeleri gereken sırayı izlediklerini farkına varmaktır.

 

Hayat şartlarınızın ve yaşam zorluklarınızın geçmişte yapmış olduğunuz davranışlarınızla doğrudan bir bağları vardır. Bu yüzden ne eşinizden, ne çocuklarınızdan, ne patronunuzdan, ne de arkadaşlarınızdan ve tanıdıklarınızdan şikayet edemezsiniz. Çünkü yanlış davranışlarınızla karma oluştururken bütün sonuçları siz kendiniz yaratmışsınızdır.

 

Bu basit Hakikatin farkına varmak ve Yasaya boyun eğmek, size ileride bu Yasaya göre hareket etmenize ve yeni bir karma yaratmamanıza imkan veriyor.

 

Sizler yalnızca yanlış davranışlarınızın negatif karma yaratmadığını, doğru, Tanrı'nın hoşuna giden davranışlarınızın da aynı şekilde karma, ama olumlu karma yarattığının tümüyle farkına varmaya başlıyorsunuz. Ve olumlu karma ile olumsuz karma arasındaki orantı, Üstatlar tarafından size sunulan İlahi fırsatları, İlahi lütufları kullanarak karmanın inişini düzenlemenize ve onu yönlendirmenize imkan veriyor.

 

Kaderin aleti olmak yerine  karma sizin yardımcınız ve Öğretmeniniz oluyor.

 

Bu İlahi Hakikat size öyle egemen olduğunda, hayatınızda yaptığınız her davranışa Karma Yasasının açısından baktığınızda, bu Yasanın işleyişinden kurtulduğunuzu ve gerçek İlahi Özgürlük elde ettiğinizi anlıyorsunuz.

 

Aynı benzerlik sizin dünyanızda da mevcuttur. Eğer toplumda var olan yasaya riayet ederseniz, özgürsünüzdür, eğer yasayı çiğnemek isterseniz, er ya da geç hapishaneye girecek ve orada cezanızı çekmek zorunda kalacaksınızdır.

 

Siz hepiniz maddenin hapishanesinde bulunmaktasınız. İlahi Yasayı kavradığınızda ve onu yaşamınızda takip ettiğinizde kuruluşunuza muhakkak ulaşacaksınız.

 

Karma Yasasının işleyişiyle ilgili bu küçük açıklamayı verdiğimden dolayı mutluyum. Ve bu sohbetimin hepinize yararlı olacağını içtenlikle umarım.

 

BEN Lanello.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2007