Sirius

http://www.sirius-tr.net/

....... 04.12.2009 (Dikte X)

Kendini Ruh’a adayanlara ihtiyaç var!
 
 
Üstat Nikolay Roerih
4 Aralık 2009
 
 Rerich.jpg

BEN Nikolay Roerih, bir sonraki mesajımı vermek için sizlere geldim. Son buluşmamızdan bu yana birçok şey değişti. Ve iyi yönde  değişmedi.

 

Benim yükselmiş bilinç durumumdan yükselmemiş insanlığı seyretmek ne kadar da zordur. Eğer insanlık, dikte ve mesajlarımızda verileni, en azından yüzde birini dinleseydi, ne kadar hata ve başarısızlık önlenebilirdi.

 

Geleceğin en kötü özelliklerin kaçınılmazını ören birçok can sıkıcı hatayı düzeltebilmek için bazen bedenlenmeye inmeyi müthiş bir biçimde arzuluyorum.

 

Rusya’da elçilik kurumunun gelişimini mümkün olduğu ölçüde takip ettim. Rusya’daki insanların mesajlarımıza olan tepkisini izledim. Gökler’in merhameti sayesinde, Rusya ve bütün dünya için açılmış olan daha kolay bir yol için umut besliyordum. Fırsat neredeyse kaçmıştır. Bu fırsatın geri gelebilmesi ve Yeryüzü’nde birçok muhteşem yıla dönüşebilmesi ve bu süre zarfında geçmişte pek çok şanlı işler yapmış, yetenekli ve hünerli muhteşem ruhların bedene inebilmesi için ne olması gerektiğini bilmiyorum.

 

Bizler, Mahatmalar’ın (1) mesajıyla ve kutudaki kutsal toprakla, komünist Rusya hükümetine gittiğimizde, misyonumuzun başarıya ulaşacağını, bizi duyacaklarını ve parlak bir geleceğin Rusya’nın önüne açılacağı konusunda bir an bile kuşku duymadık. Bu ise ancak Rus yetkililerin Şambala’nın Üstatları’nı ve Onların İlahi kılavuzluklarını tanımaları sayesinde mümkün olabilirdi. Bizler zaferden emindik ve sevinçle Rusya’ya gidiyorduk.

 

Bizi yalnızca dinlemedikleri gibi üstelik de tutuklamaya kalkıştıklarında, bu benim için büyük bir darbeydi.

 

Üstatlar’ın elçilerini kabul etmeyen halkın ve hükümetin vay haline! Karanlık çok uzun yıllar boyunca Rusya’yı yakalamış oldu.

 

Ve Gökler’in merhameti sayesinde, yeni müjde Rusya’ya geldi; yeni elçi bu haberi 2005 yılında getirdi. Rusya’da her şey değişmeye başladı, şafak ağarmaya başladı, tozları süpüren taze rüzgârlar esmeye başladı ve güneş, insan bilincinin küflü köşelerini aydınlattı. 

 

O kadar çok umut vardı ki. Ve her şey tekrarlandı. Başarısızlık üstüne başarısızlık. Şüpheler ve gıybetler, yargılar ve dedikodular. Bütün bunlar, İlahi fırsatın akışını kesti ve karanlık Rusya’da bir kez daha üstün geldi.

 

Boşa harcanan çabalara çok yazık. İlahi bilincin çiçekleri yerine, insan bilincinin zararlı otlarını sulayan enerjiye çok yazık.

 

Mesajımın içeriği çok sevindirici değil. Zaten karanlığın Işığa üstün geldiği yerde sevinç olamaz.

 

Halen açık olan tek fırsat; insanların kalplerinde ve zihinlerinde İlahi bilincin büyümesi fırsatıdır.

 

Karanlığa rağmen, kakofoniye ve kaosa rağmen, lütfen kalbinizde huzuru bulmaya çalışın. Dünyevi telaşın ve etrafı saran karanlığın üstüne çıkmayı çalışın ve şöyle deyin:

 

“Hayır, durmayacağım! Hiçbir şey beni durduramayacak! Ben Tanrı’ya doğru gidiyorum ve dünyanın hiçbir zorluğu veya başarısızlığı beni engelleyemez. Kalbimdeki ateşi yakacağım! Asla geriye dönmeyeceğim! Dosdoğru ve ileriye gideceğim ve hiçbir şey beni durduramayacaktır, çünkü ben Tanrı’yla birlikte yürüyorum!”

 

Adanmış ve samimi pek çok yürek bedende bulunmaktadır. Ve onların Işığı dünyanın karanlığında bazen o kadar kuvvetli parlıyor ki, halen her şey değiştirilebilirmiş gibi görünüyor. Halen her şey olumlu yola geri döndürülebilir.

 

Keşke o dağınık alevler, geleceğin doğru ve gerçek örneklerinin gösterilebileceği tuvali dokumak için tek bir impulsta bir araya gelebilseydiler.

 

Sizlere yardım edebilmeyi ne kadar isterdim. Bedende bulunduğum zamanlarda, güzellik dünyayı doldurabilmesi için resimlerimi yapıyordum. Eğer dünyada pek çok doğru model ortaya çıkarsa, onların titreşimleri karanlığın, ölümün ve kaosun her türlü titreşimlerini yok edebileceklerinden emindim. 

 

Şimdi bile bundan eminim. Ve yaşamın her alanında doğru modellerin yayılması, insanlığı korkunun, başıboşluğun, ümitsizliğin ve depresyonun bataklığından çekip çıkarabileceğini düşünüyorum.

 

Sanatın bütün dallarında pek çok doğru model bulunmaktadır. Yetiştirme ve eğitimde pek çok doğru sistem bulunmaktadır.

 

Bu doğru örneklerin geniş çaplı uygulama bulabilmesi için devlet düzeyinde, hatta yerel düzeyde aydınlanmış bir yönetime sahip olunması yeterlidir. En düşük insani güdülere göz yumulmamalıdır. Böyle yaparak torunlarımız için hiç istenmeyen bir gelecek yaratıyoruz.

 

Yalnızca Işığa ait modeller! Bütün kitle iletişim araçlarında, özellikle televizyonda ve internette, ilk sıraları yalnızca güzellik yer almalıdır.

 

Halen her şey düzeltilebilir! Kendini Ruh’a adayanlara ihtiyaç var! Sanatçılara ve yaratıcılara ihtiyaç var!

 

Dünyanıza güzelliği getirmeye yardım etmek için varlığımı çağıran herkesi desteklemeye hazırım.

 

Bugün sizlerle birlikte oldum. Ve kalbimde daima sizlerle beraberim!

 
BEN Nikolay Roerih.
 

Rerich_resim.jpg

-------------------------------------------------------------

(1) Mahatma – Sanskritçe “Yüce Ruh” (Çev. notu)

 
 

© Tatyana Mikuşina, 2009