Sirius

http://www.sirius-tr.net/

....... 31.12.2007 (Dikte VII)

Günlük tavsiyeler
 
Sevgili İsa
31 Aralık 2007
 
 
 
Abim_Isa.jpgBEN İsa, sizin sevdiğiniz. Karşılıklı Sevgi üzerine temellenmiş ilişkimizi yenilemek için geldim. Beni Seviyorsunuz, öyle değil mi?
 
Dünya’ya 2000 önce geldim. Ve amaçlarımdan ve görevlerimden birisi de Yeryüzü insanlığına Aşk modelini vermekti. Bedensel arzular üstüne kurulmuş bir aşk değil, daha yüksek, İlahi duygu üstüne kurulmuş bir Aşk.
 
Bu Aşk duygusuna temellenmiş ilişkiler hakkında konuşuyor ve öğrencilerimi eğitiyordum. Bir topluluk, birkaç aile veya insan bir arada yaşamak için toplanıyor ise gerekli olan tek koşul, karşılıklı Sevgi’ye dayandırılmış ilişkilerdir.
 
İstisnasız tüm insanlara karşı hissettiğiniz bu duyguyu anlamanız zordur. Bununla birlikte ben bu armağana sahiptim. Tanrı bana bu yeteneği vermişti; tüm insanları Sevmeyi. Ve bu yeteneğim sayesinde Tanrı tarafından bana gönderilen tüm sınamalara dayanabildim.
 
Dünyanızdaki gerçek ilişkileri, ancak koşulsuz, sonsuz Aşk duygusu üstüne kurabilirsiniz.
 
Sizler anne babanıza, erkeklere, kadınlara, çocuklara karşı sevgi duymayı alışmışsınız. Fakat bunlar hepsi aynı İlahi Aşkın farklı tezahürleridir. Ama bunlar yalnızca küçük, dar tezahürleridir. Ben size daha büyük bir Aşk’tan bahsediyorum. Erkekleri, kadınları, çocukları, hayvanları ve hatta cansız doğayı birbirinden ayırt etmeyen bir Aşk’tan.
 
Ben size sınırsızca genişleyen ve tüm Yaratılışı, çevrenizdeki her şeyi kapsayan, Aşk’tan bahsediyorum.
 
Dünyanızda böyle bir Aşk’ı hissetmeniz çok zordur. Bununla birlikte böyle Sevmeyi öğrenmezseniz, size öğrettiğimiz evrimsel gelişim Yol’unda ilerleyemezseniz.
 
Dünya evrimini yöneten Yükselmiş Üstatlar’ın hepsi, bu veya şu ölçüde bu Aşk niteliğine sahipler. İnanın bana, eğer bizler size karşı muazzam, her şeyi kapsayan bir Aşk hissetmeseydik, Dünya insanoğluyla ilgilendiğimiz bu milyonlarca yılla açıkçası dayanamazdık. Size olan Aşkımız, sizin öyle çok iyi olduğunuzdan değil, sizler Tanrı’nın bir parçası olduğunuz için bir Aşk’tır. Her birinizin içinde Tanrı’nın tezahür olmamış bir parçası bulunmakta ve her birinizin görevi Tanrı’yı tezahür ettirmek, Tanrı’nın sizin aracılığınızla hareket etmesine izin vermektir.
 
Şu anda sizler dünyevi işlerinizle çok meşgul ve endişelisinizdir. Sizler sürekli telaş içindesiniz, küçük ve büyük hayat vazifeleri çözmek için çalışıyorsunuz. Bütün bu yaşam telaşın arkasında duran, insanoğlunun uygarlık gelişiminin daha büyük ortak resimlerini görmeyi öğreneceğiz bir zaman gelecektir. Gözleriniz önünde doğan hayat durumlarında, daha önce sizin yarattığınız sebeplerin harekete geçtiğini görebilecek ve gözlemlemeyi öğreneceksiniz. Sebepleri sonuçlardan ayırt etmeyi öğreneceksiniz. Ve yavaş yavaş Yaşam goblenini çözebilecek ve bu goblenin arkasında duran hakikati göreceksiniz. Sizler Tanrı’nın gerçek dünyasını görebileceksiniz.
 
Şimdi ise pek çok şeyi öğrenmeniz ve anlamız gerekir.
 
Israr ettiğim tek şey, gelişiminizde, tepeye, İlahi gerçekliliğe doğru çabalamaktan vazgeçmemenizdir. Yaşamın bütün bu küçük şeyleri arkasında daha büyük görevler durduğunu unutulmamalıdır. Ve önünüzde duran gündelik sorunları ne kadar daha başarılı çözerseniz, yaşamın görünüşteki tüm karmaşıklığına rağmen bildik durumları o kadar daha çabuk görmeyi ve tanımaya öğreneceksiniz. Sizler dert ve belaların sebeplerini görebilecek, bunları kendiniz görebilecek ve bunun hakkında başkalarına da anlatabileceksiniz.
 
Her şey ileride olacaktır. Ve fiziksel oktavınızdaki yaşamı tamamen öğrendiğinizde daha sorumlu bir hizmet üstlenebileceksiniz. Verilen vazifelere sorumlu bir tavır takınacağınız ve bilgileri doğru bir şekilde kullanacağınız bir yaşa geldiğinizden emin olmadığımız sürece, bizler pek çok uygulamayı, metodu ve maddedeki enerjileri yönetmenizi sizlere emanet edemeyiz.
 
O zaman dek ise illüzyonda bulunmaya devam edeceksiniz. Bütün gelişimi, onun temposu siz kendiniz belirliyorsunuzdur. Ve bazıları için gelişme çok çabuk ve başarılı, kelimenin tam anlamıyla tek bir yaşam içinde gerçekleşirken, başkaları ise tüm hayatı boyunca tek bir özelliğini, tek bir kusurunu dönüştüremiyorlar. Ve kimi zaman sanki pek çok hayvan, sözde akılı insanlık denilen bazı temsilcilerinden çok daha çabuk kavrıyor. Ve kendi bedeni kaslarınıza güvenmeniz, kasırga ve depremleri yönetme arzunuz, gerçekten, bizim gülümsememize yol açıyor. Sizler içinizdeki duygu fırtınasını yatıştırmayı öğrenemediğiniz sürece, dışarıdaki kasırgayı sakinleştiremezsiniz.
 
“Öfkeden köpürdüğünüzde” ve son derece dengesiz haller hissettiğinizde, daha geçen hafta, Dünya gezegendeki durumu dengelemeyi çalıştığınızı hatırlayın. Tanrı size başarılarınızın seviyesini gösteriyor.
 
Tam bir alçakgönüllülüğe erişen ve en istenmeyen ve en olumsuz bir durumdayken Tanrı’yı hatırlayan bir kişi, yalnızca böyle birisi dikkatimizi çekiyor ve onunla çalışmaya hazırız.
 
Gün boyunca, gün be gün, yıl ve yıl doğru bilinç durumu koruyunuz ve sizler ruhsal başarılardan oluşan görülmemiş bir ürün toplayacaksınız.
 
Sizlere küçük tavsiyeler vermek için geldim. Bu tavsiyelerim sizi ümitsizliliğe düşürmeyeceğini umarım. Geçmiş hatalarınız için kendinizi suçlamaya izin vermeyin. Her türlü, hatta en korkunç davranışınızı bilincinizde değerlendirmeniz, kalbinizde tövbe etmeniz, böyle bir davranışa artık asla müsaade etmeyeceğiniz ile ilgili bir karar almanızı ve ondan sonra düşüncelerinizle bu davranışınıza hiçbir bir zaman geri dönmemeniz çok önemlidir.
 
Çünkü düşüncelerinizle tekrar ve tekrar bu veya şu nahoş duruma geri dönmeye devam ederseniz, onu sürekli enerjilerinizle besleyeceksiniz ve bunun sonucunda sizler, bizim yardımımız olmadan tek başınıza baş edemeyeceğiniz korkunç bir canavar büyütürsünüz.
 
Geldim ve şimdi gidiyorum. Sizden ayrıldığıma çok üzülüyorum, fakat sohbetimizin vakti doldu.
 
BEN İsa, Yol’daki arkadaşınız, ağabeyiniz ve yardımcınız.
 
© Tatyana Mikuşina, 2007