Sirius

http://www.sirius-tr.net/

26.04.2006 (Dikte IV)

Kendinizi değişim rüzgârlarına bırakın ve üşütmekten ve hastalanmaktan korkmayın
 
Gautama Buda
26 Nisan 2006
 
7gautama.jpgBugün size gelen BEN Gautama Buda’yım.
BEN geldim ve her zaman olduğu gibi size yararlı olacağını umduğum küçük bir Öğreti vermeye niyetliyim. Bugün size doğa ile ilişkileriniz ve insan topluluğun içindeki ilişkilerinizi ilgilendiren bir öğreti vermeye niyetliyim.
Özünüz ve tabiatınız gereği sizler benzersizsiniz. Birinizle ve çevrenizdeki her şeyle olan tüm ilişkileriniz çok önemlidir. Bazen çevrenizdeki her şeye nasıl bir etki ettiğinizi düşünmek bile çabalamıyorsunuz. Size göre çevrenizdeki her şey sizden bağımsız ve bilincinizin dışında vardır. Ancak fiziksel plandaki tüm tezahürler arasındaki ilişki çok güçlüdür. O, o kadar güçlü ki çevrenizdeki dünyayla ilişkinizin her elementi, İlahi tasavvura uygun değil ise felaket boyutta bir negatif etkiye sebep olabilir.
Bizler gezegendeki durumu dengelemek için gayret ediyoruz. Ancak sizler de aynısını yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey tüm hayata, yaşamın tüm tezahürlerine karşı sevgiyle dolup taşmanız ve her bir yaşam parçasıyla Birliğinizi hissetmenizdir.
Birliğiniz, elde etmeniz gereken dış bir şey değildir. Birliğiniz, içsel bir durumdur.
Birlik içeriden gelir. Bunun için bilincinizde Birlik ile ilgili düşüncelere izin vermeniz gerekir. Birilerini bir şeyler için eleştirmeye çabalamayın. Çevrenizdeki her şeyde olumlu unsurlar bulun ve dikkatinizi ona odaklayın.
Sizler çevrenizdeki her şeye etki ediyorsunuz. Ve potansiyel olarak sizler birer Tanrı olduğunuz için bazen bu etki öyle büyük oluyor ki sayılı saniye içinde tüm gezegenin geleceğini değiştirebilir. Sürekli pozitife yoğunlaşmak bu yüzden çok önemlidir. Olumlu duygular, mutlu bir ruh hali. Bütün dertleri bilinçli olarak karşılamanız gerekmektedir. Çünkü hayatta ne kadar daha fazla zorluklarla ve problemlerle karşılaşır ve onlardan alnın akıyla çıkarsanız, o kadar daha büyük bir seviyede karmanızı dönüştürebilir ve geçmişte yaptığınız hatalarınızı düzeltebilirsiniz. Karmanızdan kurtulduğunuzda ise dünyaya daha fazla etki ediyorsunuz. Çünkü Tanrı’nın Işığı, İlahi enerji engelsizce çakralarınız aracılıyla dünyanıza yönelebilir.
Bu veya şu kişinin aktardığı İlahi enerji miktarını insan aletleriyle ölçmek imkânsızdır, ama sizin üst duyu organlarınız kimin aracılıyla Işığın geldiğini daima bilir ve pek çokları sezgisel olarak böyle insanlarla ilişki kurmaya çabalıyorlar.
İnsan bilincinin başka çeşit örnekleri de vardır. Kendisine yoğunlaşmış, yalnızca kendisini ve kendisi için zevk elde etmeye düşünen bir bilinç. Buna benzer insanlar uzaydaki kara delikler gibidir. Onlar enerjiyi alıyor ama karşılığında hiçbir şey vermiyorlar. Buna benzer insanların çevresinde her şey ölüdür, onların kendileri de yaşayan ölülerdir. Bu iki uç tezahür arasında insan bilincinin farklı geçişken durumları da vardır.
Ve esasında hangi yöne gittiğinizi her zaman kendiniz belirlersiniz. Sizler ya daima Işığa doğru veya Işığın tam ters istikametinde gidiyorsunuz. Sizler ya kendinizi ve çevrenizdeki insanları İlahi enerjiyle, Işıkla dolduruyor ya da bir İlahi enerji tüketicisisinizdir.
Işık taşıyan iki birey karşılaştığında, İlahi enerji alış verişinde bulunuyor ve birbirlerini zenginleştiriyorlar. İlahi Alevin her tezahürü benzersizdir. Ve bedenlenmiş İlahi Alevlerin karşılıklı ilişkisi her iki alevi de zenginleştiriyor.
Bu yüzden, her birey ve tüm gezegen için yalnızca kendisiyle ve yakınlarıyla ilgilenen, Dünya gezegende yaşayan tüm canlılarla da ilgilenen özenli yüreklere sahip insanların bulunabileceği ve ilişki kuracağı adaların gezegende oluşması iyi olacaktır. Onların ilişkisi fiziksel dünyaya İlahi enerjinin akışını çoğaltacaktır.
Yalnızca kendini düşünen insanların, ilahi olmayan bilinçten mustarip insanların yaydığı negatif enerjinin hakim olacağı yerler ise zamanla cüzam bölgelerine dönüşecektir.
Yakın zamanda Dünya nüfusun ayrımı gerçekleşecektir. Yüreklerinde Tanrı inancı olan insanlar benzer insanlarla birleşmeye çabalayacaklar. Bunun gibi insanların yaşayacağı yeni yerleşim alanları kurulacaktır. Ve her insan çevresindeki her şeyi etkilediği için buna benzer yerleşim alanların gelişimi Altın Çağı hatırlatacaktır. Ve böyle bir inşaattın ne kadar başarılı olacağını Dünya’daki değişimin ne hızla gerçekleşeceğine bağlıdır.
Küçük yaştan itibaren uygun ortamda yetişen bir insan, benzer yerleşim alanlarına özgü davranış örneklerini ve ahlaki normlarını benimseyebilecektir.
Geleceğinin bu şehirleri gezegende oluşmaya başlamaları gerekmektedir. Ve her biriniz benzer bir girişimde bulunabilir ve bunun gibi bir yerleşim alanı oluşturabilir. Bildiğiniz gibi duanın en iyi şekli çalışılarak yapılan duadır. Ve kendinizde güç ve istek hissediyorsanız dışarıdan başka bir emir beklemeyin. Harekete geçin ve yaratın.
Gezegene gelen imkânı kullanın.
Tekliflerimizin yüreğinizde karşılık bulursa, mutlu olurum.
Tanrı’dan olan, insanları Tanrı’ya doğru yönlendiren her şey desteklenecek ve dünyanızda tezahür olacaktır. Kendini Tanrı’dan ayırmaya seçen her şey ise yanlış seçiminin meyvelerini toplayacaktır. Ama her insanın ve her canlı varlığın İlahi Yoluna daima geri dönme imkânı vardır.
Sadece bazı bireyler ders almaya ihtiyacı vardır. Dünya gezegenin lütfü, herkesin kendi dersini alması ve herkese İlahi gelişimin perspektifini açmasıdır.
Şimdi ise yüreğinize girmenizi ve düşünmenizi rica ediyorum. Alışagelmiş ortamda sizi tutan nedir? Kendi kendinize dayattığınız basmakalıp davranışlara yıllarca uymanızı zorlayan nedir? Özgürlüğünüzü ve kendi Tanrısallığınızı tezahür etmenizi kısıtlayan nedir?
Gelişiminizi engelleyen şeyler bu kadar mı önemli ki tüm küçük, egosal bağımlılıklarınızı bir kenara atmanızı ve kendinizi tüm canlı varlıklara hediye etmenizi, karşılığında ise sonsuz huzur ve sınırsız mutluluk elde etmenizin zamanı değil mi?
Kendi bilicinizde, içsel özgürlük kazanmanıza ve yukarıya, İlahi tepelere doğru yükselmenizi engelleyen her şeyi analiz etmeyi çalışın.
Yalnızca sizler kendi kendinizi sınırlandırıyor ve yalnızca sizler İlahi özelliklerinizin meydana çıkmasını ve İlahi amacınızı gerçekleştirmenizi mani oluyorsunuz.
Kendi varlığınızdan İlahi enerjinin engelsizce akmasına izin verin ve o yolundaki egonuz, korkularınız, sınırlarınız ve dogmalarınız şeklinde tüm küçük ve büyük engelleri süpürecektir.
Kendinizi değişim rüzgârlarına bırakın ve üşütmekten ve hastalanmaktan korkmayın.
Size olan inancımla, BEN Gautama Buda’yım!
 
© Tatyana Mikuşina, 2006