Sirius

http://www.sirius-tr.net/

..20.12.2005 (Dikte III)

Çıkarsızca yaratın, tereddütsüzce İlahi dünyaya ulaşma çabalayın ve sizler hak ettiğinizi alacaksınızdır
 
 
Sevgili İsa
20 Aralık 2005
 
isa(1).jpgElçimiz aracılıyla size gelen BENİM İsa. Gelen BENİM, yarım yıl evvel olduğu gibi size şimdi de ebedi hayatla ilgili ebedi bir Öğreti vermeye niyetliyim. Yaklaşık 2000 yıl önce bu dünyaya geldiğim günün hatırasına Hıristiyan dünyasında bir bayram gibi kutlanan şimdi Noel arifesinde geliyorum.
O zaman olduğu gibi şimdi de sizin dünyanızın sıkıntısını ve karanlığını hissediyorum.
O-o-o eğer göz ucuyla bile perdenin arkasına bakabilmeyi ve Sema hayatının mutluluğunu hissetseydiniz sanırım, çabalamanız gereken ve çevrenizdeki yaşamda yaratmaya mükellef olduğunuz şekli sonsuza dek dış bilincinizde korurdunuz.
Bilincinizin tüm problemi onun kararsızlığı ve çabalama eksikliği ile ilgilidir. Eğer çabalama ve en yüce inanç durumunu elde etmez, tüm dünyevi hayatınızı fiziksel oktavınıza İlahi planlarını getirmek için tabi kılmazsanız, dünyevi hayatınızda göksel örnekleri gerçekleştirmezsiniz. Yalnızca bu şekilde Tanrı ile yaratan olabilir ve oktavınızda Onun İradesini gösterebilirsiniz.
Sizin dünyanız, evrimsel gelişimin bu etabında karşılaması gereken talepleri tam olarak karşılayamamaktadır.
Bu yüzden Yükselmiş Üstatların endişesi bu kadar büyük, bu yüzden mesajlarımızın karakteri bu kadar sert ve kararlı olmuştur.
İnanın, sevgimiz hiçbir yere gitmemiştir. Sizi nasıl seviyorsak öyle sevmeye devam ediyoruz. Ama sevgimiz ilk önce ruhlarınız ile ilgilenmek ve onların gelişimi ve bu gelişiminin ileride de gerçekleşebilecek şartları yaratmak şeklinde kendini gösteriyor.
Tıpkı seven bir anne ve babanın sabahtan akşama kadar çocuklarını tatlı yemeye zorlamadıkları, tam tersi sağlıklı ve aktif büyümeleri için yiyeceklerini çeşitlendikleri gibi, bizler de size en iyi ruhsal yemeğini temin etmeye çalışıyoruz. Ve şimdi size ihtiyacınız olan ruhsal yiyeceği veriyoruz. Ve eğer size çok sert ve tatsız geliyorsa bu onun size yararlı olmadığını göstermez.
Bizler eğitim pratiğimizde sürekli birbirini izleyen sopa ile havuç metoduna başvuruyoruz. Okşamalarımıza ve ilgimize çok fazla alıştığınız zaman, bazen size aşırı ilginin her zaman yararlı olmadığını göstermek için kendimize izin veriyoruz. Ve bütün Evrenin sizi kaşıkla beslemeye devam edeceğini ve burnunuzu sileceğini beklemek yerine, hareket etmeye başlamanız gereken zaman geliyor.
Eğer bir zamanlar hayatınızda ilk adımınızı yapmamış olsaydınız, hiçbir zaman yürümeye öğrenemezdiniz,
İşte buna benzer ilk adımlarınız yalnızca kendi hayatınıza ve yakınlarınızın hayatlarına karşı sorumluluğunuzu kavramanızı değil, tüm gezegene karşı da sorumluluğunuzu kavramanızdır.
Ve bu bilincinizin bir sonraki gelişim etabıdır. Kendinize bakabilecek yaşa gelmenize rağmen dadılara ve ebeveynlere bel bağlamaya devam etmek akılsızca olurdu. Üstelik sizler kendi gelişiminde geri kalmış ve sizin yardımınız olmadın sonraki gelişimine devam edemeyecek hayat akımların kaderlerinin de sorumluluğunu üstlenmelisinizdir. Ve size karşı gerçekleştirdiğimiz rol gibi - özenli dadılar ve öğretmenler rolü, aynı şekilde siz de çocuk oyunlarına fazlaca dalmış ve büyümek istemeyen insanlığın temsilcilerine karşı da aynısını üstlenmelisinizdir.
Bu akılsız çocukların eğitimi ve öğretimi bugünden itibaren, sizin göreviniz ve karmik sorumluluğunuz olarak üstünüzde durmaktadır. Eğer yetişen nesille ve ilginize muhtaç yetişkin bireyleri tembihlemekle ilgilenmezseniz, büyük bir ihtimalle Dünya gezegeninde pek çok hayat akımın bu hayatlarında İlahi gerçekliğe dokunamaz ve ebedi hayatının anlayışına yaklaşamazlar.
Ben sizin ilginize güveniyorum. Diğer canlı varlıklara yardım etmeyi seçtiğinizde, Göklerin yardımını ve ihtiyacınız olan bilgileri ve İlahi enerjiyi alırsınız. Eğer bir şey yapmazsanız, kendi İlahi planınızı ve İlahi hedefinizi gerçekleştiremez ve başkalarına yardım edemezsiniz.
Bu çok eski ve bilge bir yasadır ve bu yasa kusursuzca işlemektedir. Yaptığınız iyilikler ve yardımınız için alacağınızı düşündüğünüz ödüllerle ilgilenmeyin. İzin verin neyi hak ettiğinize Tanrı karar versin. Hizmetiniz ne kadar daha fazla çıkarsızca olursa, Göklerde biriktirdiğiniz hazineleriniz o kadar daha fazla olacaktır.
Ve bu aynı seçimdir ve tüm hayatınız boyunca yaptığınız aynı seçimdir. Sizler ya çevrenizdeki illüzyonda kendiniz için elle tutulur bir şey elde etmeye çalışıyor, ya da ebedi hayatı düşünüyorsunuzdur. İlgi fokusunuz nereye yönelikse sonuçta onu elde edersiniz. Ve eğer sizler yaşamdan yaşama bu dünyanın şeyleri peşinde koşmaya devam ederseniz, tekrar ve tekrar bu dünyaya gelmek ve bağımlıklarınızı dönüştürmek zorunda kalacaksınızdır.
Bu yüzden çıkarsızca yaratın, tereddütsüzce İlahi dünyaya ulaşma çabalayın ve sizler hak ettiğinizi alacaksınızdır.
Bugünkü buluşmamızdan dolayı mutlu oldum ve bu büyük olmayan Öğretiyi size bir Noel hediyesi olarak sunabilmekten mutlu oldum.
Bu Noel bayramlarında beni sevgiyle hatırlayacağınızı ve yüreğinizin sevgisini bana hediye edeceğinizi umarım.
 
BENİM İsa ve ben Aşkın alevinde duruyorum.
 
© Tatyana Mikuşina, 2005
 
Sevgili İsa’nın resmi Rus ressam Vladimir Suvorov’a aittir. Yükselmiş Üstatların diğer resimlerine ve Vladimir Suvorov’un başka çalışmalarına "Sirius": http://www.sirius-ru.net/liki/index.htm ve “Sirius-2” http://www.sirius2.net/kar/index.htm sitelerinden ulaşabilirsiniz.